PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2002 | T. 53, z. 2 | 102-103
Tytuł artykułu

Pomiary Temperatury i Ciepła w Przemyśle i Nauce [Ze zjazdów i konferencji]

Warianty tytułu
Konferencja
Międzynarodowe Sympozjum Pomiary Temperatury i Ciepła w Przemyśle i Nauce (8 ; 2001 ; Berlin, Republika Federalna Niemiec)
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Ósme Międzynarodowe Sympozjum na temat pomiaru temperatury i ciepła w przemyśle i nauce zorganizowane zostało w czerwcu 2001 r. w Berlinie przez Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB) i VDI/VDE Gesellschaft Mess- und Automatisierungstechnik (GMA), jak zwykle pod patronatem Międzynarodowej Konfederacji Pomiarów IMEKO. Podobnie jak w latach poprzednich, w Sympozjum uczestniczyło ok. 200 osób z trzydziestu kilku krajów całego świata. Wygłoszono 6 referatów plenarnych, ok. 100 komunikatów oraz przedstawiono ponad 150 prac plakatowych. Zarówno komunikaty, jak i plakaty zgrupowane były w kilkunastu blokach tematycznych. Obok zagadnień podstawowych, takich jak wyznaczanie temperatury termodynamicznej czy realizacja skali temperatury, referowane były prace o charakterze zastosowań, dotyczące pomiarów i kontroli temperatury w przemyśle, meteorologii, oceanografii, pomiarów temperatury w procesach dynamicznych, a także bezkontaktowych metod pomiaru temperatury.
Wydawca

Czasopismo
Rocznik
Strony
102-103
Opis fizyczny
Twórcy
  • Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN, Wrocław
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-article-BAT5-0068-0084
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.