PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2014 | z. 54 | 31--36
Tytuł artykułu

Projekt architektoniczno-budowlany jako podstawa uzyskania stopnia naukowego doktora nauk technicznych. podsumowanie warsztatów

Warianty tytułu
EN
Architectural project as a base for Ph.d degree in technical science. workshop summary
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Artykuł podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: czy projekt architektoniczno-budowlany może być podstawą uzyskania stopnia naukowego doktora nauk technicznych? Architektura jest sztuką, która balansuje nieustannie między zagadnieniami technicznymi, humanistycznymi oraz artystycznymi. Projekt architektoniczno-budowlany jest zazwyczaj wynikiem skomplikowanego procesu twórczego, zbliżonego w swojej formie do typowego schematu badań naukowych. W specyficznych warunkach może stać się podstawą uzyskania stopnia naukowego, jednak aby tak się stało, musi spełnić dodatkowe warunki.
EN
Article attempts to answer the question: Could an architectural project serve as a base to apply for a Ph.D. degree in technical science? Architecture is the art of balancing between technical, humanistic and artistic issues. Architectural and construction project is usually the result of a complex creative process, similar in its form to the typical scheme of research. In specific conditions can become the basis for a degree but must include additional elements.
Wydawca

Rocznik
Tom
Strony
31--36
Opis fizyczny
Bibliogr. 8 poz.
Twórcy
Bibliografia
  • 1. Niemojewski L.: Uczniowie cieśli, Trzaska, Evert i Michalski, Warszawa 1948.
  • 2. Rybczyński W.: Dom, krótka historia idei, Oficyna Wydawnicza Volumen, Warszawa 1996.
  • 3. Rybczyński W.: Najpiękniejszy dom na świecie, Wydawnictwo Literackie, Warszawa 2003.
  • 4. Witruwiusz: O architekturze ksiąg dziesięć, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1956.
  • 5. Wokan B.: James Dean mógłby być architektem, „Zawód: Architekt”, 01/2012/#25, s. 18.
  • Akty prawne
  • 1. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6.11.2008 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. Nr 120, poz. 1133).
  • 2. Ustawa z 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki (Dz.U. z 2003 r. Nr 65, poz. 595, z późn. zm.).
  • 3. Ustawa z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 84, poz. 455, z późn. zm.).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-1ea01c4a-bdcd-4d36-aae4-5affd7becd99
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.