PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2016 | 26 | 3 |
Tytuł artykułu

Podatność wybranych odmian ziemniaka na ciemną plamistość pouderzeniową

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Podatność bulw na ciemną plamistość pouderzeniową (CPP) to jedna z cech determinujących jakość ziemniaków niezależnie od kierunku ich użytkowania. Ważne jest określenie podatności na CPP odmian wprowadzanych do produkcji m.in. ziemniaków konfekcjonowanych. Podatność 13 odmian jadalnych na CPP oceniano po zbiorze oraz po 3 i 7 miesiącach przechowywania w temperaturze 5°C przy wilgotności względnej powietrza 95%. Wykazano zróżnicowanie odmian pod względem podatności na powstawanie CPP: Icp od 3,33 (Wendy) do 88,33 (Lady Rosetta). Spośród 13 odmian tylko 4 były mało podatne na CPP zarówno po zbiorze, jak i po przechowywaniu (Malaga, Bogatka, Riviera, Wendy). Mogą być one polecane do konfekcjonowania. Po zbiorze odmiany Laskara, Taurus i Challenger cechowały się średnią podatnością na powstawanie ciemnych plam, ale w czasie przechowywania ich podatność wzrosła.
Słowa kluczowe
Wydawca
-
Czasopismo
Rocznik
Tom
26
Numer
3
Opis fizyczny
s.47-50,tab.,bibliogr.
Twórcy
  • Zakład Przetwórstwa i Przechowalnictwa Ziemniaka w Jadwisinie, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy, 05-140 Serock
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.agro-17aff982-e48c-49d0-b356-fc90460ebe9b
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.