Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

O nas


BazTech - baza danych o zawartości polskich czasopism technicznych
http://baztech.icm.edu.pl/ - zawiera informacje o artykułach i materiałach konferencyjnych z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych oraz w wyborze nauk ścisłych i ochrony środowiska. Obecnie w bazie są rejestrowane artykuły z ponad 600 czasopism, wydawanych głównie przez jednostki naukowe, w tym instytuty naukowo-badawcze, komitety PAN, stowarzyszenia branżowe i naukowe, uczelnie, instytuty i katedry szkół wyższych.

Baza rejestruje informacje od 1998 r. i jest aktualizowana jest na bieżąco. Rekordy czasopism oprócz danych bibliograficznych zawierają informacje teleadresowe o redakcjach/wydawnictwach, punktację oraz wykazy prenumeratorów (spośród instytucji Konsorcjum BazTech) poszczególnych roczników. Do opisów artykułów (od r. 2006 r.) dodawane są bibliografie załącznikowe. Rekordy wybranych czasopism (na podstawie umów licencyjnych) uzupełniane są o pełne teksty artykułów. Swoimi działaniami baza wpisuje się w ruch Open Access i jest jednym z zasobów otwartej nauki w Polsce. Dostęp do bazy jest bezpłatny, a zasoby BazTech są indeksowane przez Google Scholar, Google i WorldWideScience.org.

Bazę danych BazTech tworzą bibliotekarze z 23 instytucji "Konsorcjum BazTech" http://www.biblos.pk.edu.pl/konsorcjum/.

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.