PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł artykułu

Wprowadzenie do użytkowania i eksploatacji zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Cz. III. Zjawisko obchodzenia urządzeń ochronnych

Autorzy
Wybrane pełne teksty z tego czasopisma
Identyfikatory
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Obchodzenie urządzeń ochronnych to zjawisko prowadzące do praktycznej ich dezaktywacji. Objawia się poprzez: demontaż wyposażenia ochronnego (najczęściej osłon), blokadę funkcjonowania (dotyczy urządzeń sterowania oburęcznego i osłon ruchomych z blokowaniem) i omijanie stref wykrywania urządzeń ochronnych (dotyczy elektroczułego wyposażenia chronnego i wyposażenia ochronnego czułego na nacisk). Możliwe jest także niezamierzone obejście urządzenia ochronnego, które jest najczęściej skutkiem błędów popełnionych na etapie projektowania.
Czasopismo
Rocznik
Tom
Strony
37--38
Opis fizyczny
Tab.
Twórcy
  • Zakład Techniki Bezpieczeństwa Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego
Bibliografia
  • Piśmiennictwo zostało opublikowane w poprzedniej części artykułu (UR 3/13).
Uwagi
Publikacja opracowana na podstawie wyników II etapu Programu Wieloletniego „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy", dofinansowanego w latach 2011-2013 przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-fc6ad33f-f523-4819-99c6-c1a19102963f
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.