PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł artykułu

Definicje mocy elektrycznych a nowoczesne odbiorniki energii

Autorzy
Identyfikatory
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Ostatnie lata to niewątpliwy rozwój polskiej gospodarki. To nie tylko inwestycje w nowe obiekty produkcyjne, ale także modernizacja całych sektorów i branż. W rozwoju tym znaczącą rolę odgrywa koszt energii elektrycznej. W praktyce rozumiemy przez to zużycie energii i koszty jej dostawy. Okazuje się, że bardzo istotnym składnikiem opłat za energię elektryczną jest tzw. „pobór mocy biernej”. Jest to istotny składnik kosztów, który w szczególnych przypadkach bardzo znacznie może przekroczyć koszty zużycia energii czynnej. W publikacji zilustrowano fakt, że zwłaszcza w przypadku tzw. przekompensowania pojemnościowego, koszt mocy biernej jest drastycznie wysoki, niemający związku z kosztami przesyłu energii.
Czasopismo
Rocznik
Tom
Strony
70--72
Opis fizyczny
Bibliogr. 2 poz., rys., wykr.
Twórcy
autor
  • Politechnika Warszawska
  • Benning Power Electronics Sp. z o.o.
Bibliografia
  • 1. W. Szpyra, A. Kot, W. Nowak, R. Tarko, J. Słowik, Zasady rozliczeń za pobór a skutki ekonomiczne przesyłania, „Energia Elektryczna” - listopad 2012.
  • 2. P. Grochal, Moce w komutowanych obwodach elektrycznych. Spektralne rozproszenie mocy, „Przegląd Elektrotechniczny” nr 2/2015.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-e2bb508e-080f-473c-8b64-7abe8dfe2399
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.