PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł artykułu

Some constructions of linear extensions of dynamical systems

Autorzy
Treść / Zawartość
Identyfikatory
Warianty tytułu
PL
Pewne konstrukcje liniowych rozszerzeń układów dynamicznych
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The paper presents a method to transform two weakly regular systems to one regular system. Additionally, it is proved that there is no linear change of variables reducing the extension of a dynamical system to a conjugate system where the number of normal variables is three.
PL
Wartykule przedstawiono metodę doprowadzenia dwóch układów słabo regularnych do jednego układu regularnego. Dodatkowo pokazano, że niemożliwe jest doprowadzenie liniowego rozszerzenia układu dynamicznego do układu sprzężonego, w przypadku gdy liczba zmiennych normalnych wynosi trzy.
Rocznik
Tom
Strony
37--49
Opis fizyczny
Bibliogr. 6 poz.
Twórcy
autor
Bibliografia
  • 1. Bogolyubov N.N., Mitropolski Y.A.: Asymptotic methods in the theory of nonlinear oscilations. Gordon and Breach, New York 1961.
  • 2. Bogolyubov N.N., Mitropolskij Y.A., Samojlenko A.M.: Methods of accelerated convergence in nonlinear mechanics. Springer-Verlag, Berlin 1976.
  • 3. Diliberto S.P.: Perturbation theorems for periodic surfaces. I – Definitions and main theorems. Rend. Circ. Mat. Palermo, II. Ser. 9 (1960), 265–299.
  • 4. Diliberto S.P.: Perturbation theorems for periodic surfaces II. Rend. Circ. Mat. Palermo, II. Ser. 10 (1961), 111–161.
  • 5. Hale J.K.: Oscilations in nonlinear systems. McGraw–Hill, New York 1963.
  • 6. Kulyk V.L., Mitropolski Y.A., Samojlenko A.M.: Dichotomies and stability in nonautonomous linear systems. Taylor & Francis, London 2003.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-c3a93e44-4790-474f-aa9a-c29ce27c8727
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.