Narzędzia help

Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
first previous next last
cannonical link button

http://yadda.icm.edu.pl:80/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-c3a93e44-4790-474f-aa9a-c29ce27c8727

Czasopismo

Zeszyty Naukowe. Matematyka Stosowana / Politechnika Śląska

Tytuł artykułu

Some constructions of linear extensions of dynamical systems

Autorzy Pączko, D. 
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
PL Pewne konstrukcje liniowych rozszerzeń układów dynamicznych
Języki publikacji EN
Abstrakty
EN The paper presents a method to transform two weakly regular systems to one regular system. Additionally, it is proved that there is no linear change of variables reducing the extension of a dynamical system to a conjugate system where the number of normal variables is three.
PL Wartykule przedstawiono metodę doprowadzenia dwóch układów słabo regularnych do jednego układu regularnego. Dodatkowo pokazano, że niemożliwe jest doprowadzenie liniowego rozszerzenia układu dynamicznego do układu sprzężonego, w przypadku gdy liczba zmiennych normalnych wynosi trzy.
Słowa kluczowe
PL układ dynamiczny   rozszerzenie liniowe   równanie różniczkowe   funkcja Greena  
EN dynamical system   linear extension   differential equation   Green function  
Wydawca Wydawnictwo Politechniki Śląskiej
Czasopismo Zeszyty Naukowe. Matematyka Stosowana / Politechnika Śląska
Rocznik 2011
Tom z. 1
Strony 37--49
Opis fizyczny Bibliogr. 6 poz.
Twórcy
autor Pączko, D.
Bibliografia
1. Bogolyubov N.N., Mitropolski Y.A.: Asymptotic methods in the theory of nonlinear oscilations. Gordon and Breach, New York 1961.
2. Bogolyubov N.N., Mitropolskij Y.A., Samojlenko A.M.: Methods of accelerated convergence in nonlinear mechanics. Springer-Verlag, Berlin 1976.
3. Diliberto S.P.: Perturbation theorems for periodic surfaces. I – Definitions and main theorems. Rend. Circ. Mat. Palermo, II. Ser. 9 (1960), 265–299.
4. Diliberto S.P.: Perturbation theorems for periodic surfaces II. Rend. Circ. Mat. Palermo, II. Ser. 10 (1961), 111–161.
5. Hale J.K.: Oscilations in nonlinear systems. McGraw–Hill, New York 1963.
6. Kulyk V.L., Mitropolski Y.A., Samojlenko A.M.: Dichotomies and stability in nonautonomous linear systems. Taylor & Francis, London 2003.
Kolekcja BazTech
Identyfikator YADDA bwmeta1.element.baztech-c3a93e44-4790-474f-aa9a-c29ce27c8727
Identyfikatory