PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł artykułu

Podnoszenie jakości akustycznej projektowanych budynków. Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego

Autorzy
Wybrane pełne teksty z tego czasopisma
Identyfikatory
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Ochrona przed hałasem jest jednym z 6 podstawowych wymagań, jakie powinny spełniać budynki, dlatego też w skład właściwości użytkowych obiektu, zgodnie z ustawą Prawo budowlane, wchodzą jego właściwości akustyczne. Niestety, w praktyce projektowej bardzo rzadko zwraca się uwagę na te właśnie cechy. Poza niektórymi budynkami hotelowymi właściwie w żadnym innym typie budynku izolacyjność akustyczna nie jest w sposób jednoznaczny projektowana ani weryfikowana. Dotyczy to szczególnie budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej.
Słowa kluczowe
PL
EN
Czasopismo
Rocznik
Strony
67--69
Opis fizyczny
Bibliogr. 5 poz., rys., tab.
Twórcy
autor
  • Centrum Informacji technicznej ISOVER
Bibliografia
  • 1. PN-B-02151-3:1999 „Akustyka budowlana. Ochrona przed hałasem w budynkach. Izolacyjność akustyczna przegród w budynkach oraz izolacyjność akustyczna elementów budowlanych. Wymagania".
  • 2. PN-EN 12354-3:2002 „Akustyka budowlana. Ocena właściwości akustycznych budynków na podstawie właściwości materiałów. Część 3: Izolacyjność od dźwięków powietrznych od hałasu zewnętrznego".
  • 3. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (DzU z 2002 r. nr 75, poz. 690 z późn. zm.: DzU z 2003 r. nr 33, poz. 270 oraz DzU z 2004 r. nr 109, poz. 1156).
  • 4. PN-EN 12354-1:2002 „Akustyka budowlana. Określenie właściwości akustycznych budynków na podstawie właściwości elementów. Część 1: Izolacyjność od dźwięków powietrznych między pomieszczeniami".
  • 5. Projekt rozporządzenia ministra infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego, http://bip.mt.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_ prawnych/projektyrozporzadzen/rozpbudow-nictwo_i_gospodarka_przestrzenna/proj_rozp_ forma_proj_bud.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-article-BPK6-0014-0034
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.