PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł artykułu

Continuous dependence of mild solutions, on initial nonlocal data, of the nonlocal semilinear evolution Cauchy problems

Autorzy
Wybrane pełne teksty z tego czasopisma
Identyfikatory
Warianty tytułu
PL
Ciągła zależność całkowych rozwiązań od nielokalnych warunków początkowych, nielokalnych semiliniowych zagadnień Cauchy’ego
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The aim of the paper is to prove two theorems on continuous dependence of mild solutions, on initial nonlocal data, of the nonlocal semilinear evolution Cauchy problems. For this purpose, the method of semigroups and the theory of cosine family in Banach spaces are applied. The paper is based on publications [1–6] and is a generalization of paper [3].
PL
W artykule udowodniono dwa twierdzenia o ciągłej zależności rozwiązań całkowych od nielokalnych warunków początkowych, semiliniowych nielokalnych zagadnień Cauchy’ego. W tym celu zastosowano metodę półgrup i teorię rodziny cosinus w przestrzeniach Banacha. Artykuł bazuje na publikacjach [1–6] i jest pewnym uogólnieniem publikacji [3].
Rocznik
Strony
151--158
Opis fizyczny
Bibliogr. 6 poz., wz.
Twórcy
autor
  • Institute of Mathematics, Faculty of Physics, Mathematics and Computer Science, Cracow University of Technology
Bibliografia
  • [1] Byszewski L., Existence and uniqueness of mild and classical solutions of semilinear functional differential evolution nonlocal Cauchy problem, Selected Problems of Mathematics, Cracow University of Technology, Anniversary Issue 6, 1995, 25–33.
  • [2] Byszewski L., Winiarska T., An abstract nonlocal second order evolution problem, Opuscula Mathematica 32.1, 2012, 75–82.
  • [3] Byszewski L., Winiarska T., Continuous dependence of mild solutions, on initial nonlocal data, of the nonlocal evolution Cauchy problems, Technical Transactions, 1-NP/2013, 27–32.
  • [4] Pazy A., Semigroups of Linear Operators and Applications to Partial Differential Equations, Springer-Verlag, New York, Berlin, Heidelberg, Tokyo 1983.
  • [5] Szarski J., Differential Inequalities, Polish Scientific Publishers, Warszawa 1967.
  • [6] Winiarska T., Differential Equations with Parameters, Monograph 68, Cracow University of Technology, Kraków 1988.
Uwagi
EN
Section "Mathematics"
PL
Opracowanie ze środków MNiSW w ramach umowy 812/P-DUN/2016 na działalność upowszechniającą naukę (zadania 2017)
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-569ea3ce-5d9c-4832-a5b7-7cc4e102de73
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.