PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Tytuł artykułu

Dyrektywa fałszywkowa w szpitalach – jak skutecznie wdrożyć skanowanie kodów dwuwymiarowych

Identyfikatory
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
PL
Podsumowując należy stwierdzić, iż podjęcie przez polskie podmioty lecznicze próby realizacji założeń tzw. dyrektywy fałszywkowej może skutkować zarówno wsparciem procesu leczenia i większym bezpieczeństwem pacjenta, ale również poprawą efektywności wybranych wewnątrzszpitalnych procesów logistycznych. Zastosowanie standardowych kodów kreskowych i zmiany w systemach teleinformatycznych pozwolą na uzyskanie wyższego poziomu bezpieczeństwa pacjenta, przy jednoczesnej racjonalizacji wybranych procesów szpitalnych. Badania wykazują jednak, że dzięki zastosowaniu sprawdzonych w innych branżach rozwiązań i nowoczesnych technologii możliwe jest osiągnięcie daleko idących korzyści finansowych. Racjonalizacja kosztów za pomocą dostępnych metod i narzędzi może przyczynić się do lepszej efektywności ekonomicznej realizowanych procesów, a dodatkowo poprawić bezpieczeństwo pacjenta.
Czasopismo
Rocznik
Tom
Strony
68--70
Opis fizyczny
Fot.
Twórcy
  • Instytut Logistyki i Magazynowania
  • Fundacja Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków KOWAL
autor
  • Koordynatorka projektu w Fundacji Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków KOWAL
Bibliografia
Uwagi
Opracowanie rekordu w ramach umowy 509/P-DUN/2018 ze środków MNiSW przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę (2018).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.baztech-37ece11e-5306-451d-b17b-7a57031ca729
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.